Nagłówek strony

Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miejski w Łęknicy
  • BIP
  • Godło RP
ˆ

Informacje dot. organizacji pozarządowych NGO

Szczegóły informacji

Konkursy dla NGO LUTY 2016

Informacja ogłoszona dnia 2016-02-25 10:17:32 przez Dawid Śliwiński

Akapit nr 1 - brak tytułu

SZKOLENIE
Zapraszamy na bezpłatne szkolenie z zakresu: Transgraniczne świadczenie usług na terenie Niemiec, Austrii oraz Szwajcarii - aspekty praktyczne.
 
Organizatorzy: Centrum Przedsiębiorczości  i Transferu Technologii Uniwersytetu Zielonogórskiego, Burmistrz Miasta Lubsko, Lubski Samorząd Gospodarczy.
Koszt: Uczestnictwo jest bezpłatne, sfinansowane ze środków Komisji Europejskiej i Ministerstwa Gospodarki
Termin: 11.03.2016r.   /piątek/  od  godz. 09:00
Miejsce: LUBSKO  Pl. Jana Pawła II nr 1  (Lubski Dom Kultury , I piętro, sala nr 3)
Osoba do kontaktu: Sławek Jasiński: , tel. 601589583; Jędrzej Danilewicz: ,     http://www.cptt.uz.zgora.pl
Uwagi / Warunki udziału: 1/ Warunek udziału w szkoleniu:  przesłanie na ww. e-mail deklaracji (wzór w załączeniu). 2/ Liczba miejsc ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń. 3/ Zapewniamy: catering, materiały szkoleniowe, głos w dyskusji, miłą atmosferę J
 
KONKURSY
Równać szanse 2016
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2016" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Program skierowany jest do organizacji pozarządowych z miejscowości do 20 000 mieszkańców. Dotacja przeznaczona jest na działania trwające 15 miesięcy realizowane pomiędzy 1 lipca 2016 r. a 30 listopada 2017 r. Termin nadsyłania wniosków w pierwszym etapie mija 10 marca 2016 r. o godz. 12.00.
Więcej informacji na stronie internetowej http://rownacszanse.pl/
 
Program RITA
Fundacja Edukacja dla Demokracji zaprasza do składania wniosków do konkursu grantowego programu RITA - Przemiany w regionie. Wnioski w edycji wiosennej można składać do 15 marca, do godz. 16.00. Program obejmuje następujące kraje: Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Gruzja, Kazachstan, Kirgistan, Mołdawia, Rosja, Ukraina, Tadżykistan. Dofinansowanie ze środków programu mogą uzyskać zarejestrowane w Polsce stowarzyszenia, fundacje oraz organizacje powołane na podstawie umów państwo-kościół i może ono dotyczyć wyłącznie współpracy z podmiotami i osobami z ww. krajów. Wysokość dofinansowania jednego projektu maksymalnie do 40.000 zł. Minimalny wkład własny: 15% całej wartości projektu (w postaci wkładu finansowego, rzeczowego lub osobowego). Więcej informacji na stronie: http://programrita.org/aktualne-nabory/
 
Seniorzy w akcji – inkubator + dotacje
Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności zapraszają do udziału w ogólnopolskim konkursie „Seniorzy w akcji” inkubator + dotacje. Konkurs skierowany jest do osób 60+ i do par międzypokoleniowych (osoba 60+ i osoba do 35 lat), które mają pomysł na projekt społeczny i chcą go zrealizować przy wsparciu ekspertów. Listy intencyjne można złożyć do 17 marca 2016 roku.
Więcej informacji na stronie: http://www.seniorzywakcji.pl/?a=630
 
Konkurs grantowy „1000 pierwszych dnia dla zdrowia”
Rusza kolejna edycja konkursu grantowego edukacyjnego programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia”. Do wygrania jest 10 grantów finansowych w wysokości 5 000 zł brutto każdy. Konkurs jest przeznaczony dla organizacji pozarządowych, grup zabawowych oraz bibliotek. Cel to edukacja prawidłowych nawyków żywieniowych wśród kobiet ciężarnych, kobiet karmiących piersią oraz rodziców i opiekunów dzieci w pierwszym roku życia. Wszystkie zainteresowane podmioty mogą do 25 marca 2016 r. złożyć wniosek o grant na realizację projektu, wyłącznie za pomocą formularza on-line, dostępnego na stronie www.wnioski.1000dni.pl. Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie www.1000dni.pl. Lista zwycięzców zostanie ogłoszona 12 kwietnia.
 
Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - jako Instytucja Pośrednicząca Programu Operacyjnego Infrastruktura I Środowisko 2014-2020 - ogłasza konkurs w ramach działania 8.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury. Nabór wniosków potrwa od 1 lutego do 31 marca 2016 r.
 
Bank Dziecięcych Uśmiechów – Fundacja Banku Zachodniego WBK
Program Bank Dziecięcych Uśmiechów (BDU) jest programem mikro-grantowym stworzonym z myślą o instytucjach i organizacjach społecznych pracujących na co dzień z dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych lub ubogich. Nabór wniosków w kolejnej edycji programu Bank Dziecięcych Uśmiechów odbędzie się w dniach: 1 marca – 31 marca 2016 r. Więcej informacji na stronie: http://fundacja.bzwbk.pl/programy-grantowe/bank-dzieciecych-usmiechow/.
 
Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży
PNWM dofinansowuje różnorodne spotkania młodzieży: od warsztatów teatralnych poprzez wspólne obozy treningowe aż po projekty ekologiczne. Wystarczy pozyskać partnera z Niemiec. Wnioski można składać na bieżąco.
Więcej informacji na stronie www.pnwm.org
 
Polecana strona internetowa:

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Gmina Łęknica
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Dawid Śliwiński
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2016-02-25
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
LGD
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2016-02-25 10:11:01
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Dawid Śliwiński
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2016-02-25 10:17:32
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Dawid Śliwiński
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
Informacja jeszcze nie była zmieniana
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
9105 raz(y)