ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miejski w Łęknicy
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Zamówienia poniżej 30 tys Euro do 16.02.2018

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Zapytanie ofertowe: „Dokumentacja aplikacyjna - Rewitalizacja centrum usług zdrowotnych i turystycznych przy ul. XX-lecia 7 w Łęknicy”

Informacja ogłoszona dnia 2016-09-14 13:38:49 przez Marcin Perczyński

Akapit nr 1 - brak tytułu

Łęknica, 2016-09-14
RGN.271.1.3.2016.MP 
 
 
ZAPYTANIE OFERTOWE
 
 
Do zapytania nie stosuje się przepisów ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (j.t. Dz.U. z 2015 r. poz. 2164)
Burmistrz Łęknicy zwraca się z zapytaniem ofertowym na wykonanie usługi: 
 
1. PRZEDMIOT  ZAMÓWIENIA:
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji aplikacyjnej o dofinansowanie ze środków UE w ramach poddziałania 9.2.1 Rozwój obszarów zmarginalizowanych – projekty realizowane poza formułą ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 w ramach projektu: „Rewitalizacja centrum usług zdrowotnych i turystycznych przy ul. XX-lecia 7 w Łęknicy”.
Zakres planowanego projektu obejmuje prace na działce nr 177/1 w Łęknicy:
- zagospodarowanie terenu (drogi wewnętrzne, miejsca postojowe, chodniki, zieleń, ławki, mała architektura, tablice o tematyce turystycznej, tablice o tematyce prozdrowotnej, stojaki na rowery itp.;),
- oświetlenie terenu,
- wykonanie termomodernizacji budynku głównego biurowego nr ew. 599 wraz z izolacją przeciwwilgociową ścian piwnic,
- przebudowa zbiornika bezodpływowego kanalizacji sanitarnej.
Ostateczny zakres projektu zostanie uzgodniony na etapie prac nad dokumentacją aplikacyjną będącą przedmiotem zamówienia. Zakres terytorialny planowanego projektu określają załączone mapy (Załącznik nr 4 i 5).
Obiekt znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej B.
Kod CPV – 71241000-9 – studia wykonalności, usługi doradcze, analizy.
 
ZAKRES REALIZACJI USŁUGI OBEJMUJE:
 
1. Opracowanie koncepcji urbanistyczno–architektonicznej wykonania zadań objętych projektem.
2. Przygotowanie programu funkcjonalno–użytkowego. PFU ma służyć do  przeprowadzenia postępowania przetargowego, zgodnie z ustawą prawo zamówień publicznych, w celu wyłonienia Wykonawcy zamówienia na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych. Opracowanie PFU obejmuje oszacowanie planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych; uzyskanie wszelkich uzgodnień, opinii i decyzji niezbędnych do wykonania przedmiotu umowy.
3. Przygotowanie studium wykonalności wraz z analizą ekonomiczno–finansową, weryfikacja dokumentacji aplikacyjnej, pomoc w procedurze uzupełnień i wyjaśnień na etapie oceny wniosku.
4. Dostarczenie ww. dokumentów do siedziby Zamawiającego w dwóch egzemplarzach w wersji pisemnej (wydruk w formacie A4, za wyjątkiem map, które mogą mieć większy format) oraz w dwóch egzemplarzach w wersji elektronicznej. Powyższe dokumenty powinny być przygotowane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi przygotowania programu funkcjonalno–użytkowego i studium wykonalności dla projektów ubiegających się o dofinansowanie z RPO-Lubuskie 2020 dla poddziałania 9.2.1
5. Ponadto przedmiot zamówienia obejmuje pomoc w procedurze uzupełnień, nanoszenie poprawek, składanie wyjaśnień i innych równoznacznych działań w trakcie oceny formalnej i merytorycznej wniosku o dofinansowanie złożonego na podstawie przygotowanych dokumentów.
 
2. OPIS WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY SPEŁNIANIA TYCH WARUNKÓW:
1. Wykonawcy ubiegający się o udzielenie niniejszego zamówienia muszą spełniać warunki, udziału w postępowaniu dotyczące:
- posiadania wiedzy i doświadczenia.  O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy w okresie ostatnich trzech lat (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy, w tym okresie) wykonali co najmniej dwie usługi polegające na opracowaniu dokumentów: studium wykonalności oraz programu funkcjonalno–użytkowego dla projektów rewitalizacyjnych potwierdzone referencjami.
- dysponowania odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
2. Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje zespołem projektowym, w skład którego wchodzi co najmniej:
  • Architekt – autor co najmniej dwóch dokumentacji projektowych lub programów funkcjonalno–użytkowych w projektach rewitalizacyjnych dotyczących architektury krajobrazu.
  • Ekspert ds. studium wykonalności, który w okresie ostatnich pięciu lat przed terminem składania ofert opracował minimum dwa studium wykonalności dla projektów rewitalizacyjnych.
 3. Informacje na temat wykluczenia
W celu uniknięcia konfliktu interesów zamówienie publiczne, nie może być udzielone podmiotom powiązanym z Zamawiającym osobowo lub kapitałowo. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy a wykonawcą, polegające w szczególności na:
  1. uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
  2. posiadaniu co najmniej 10 % udziałów lub akcji,
  3. pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
  4. pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
 4. Termin realizacji zamówienia: do 18 października 2016r.
Płatność za usługę: Zamawiający zapłaci za zrealizowaną usługę w trzech transzach:
- 60% wartości umowy po przekazaniu dokumentacji będącej przedmiotem zamówienia;
- 20 % wartości umowy po opublikowaniu pozytywnej oceny formalnej wykonanej dokumentacji aplikacyjnej  przez Instytucję Zarządzającą;
- 20% wartości umowy po opublikowaniu pozytywnej oceny merytorycznej wykonanej dokumentacji aplikacyjnej przez Instytucję Zarządzającą,
w terminie 14 dni po przedłożeniu rachunku/faktury przez Wykonawcę.
W przypadku, gdy ocena wniosku o dofinansowanie uzyska negatywną ocenę formalną z przyczyn, za które nie odpowiada Wykonawca i nie dojdzie do oceny merytorycznej, płatność dwóch ostatnich transz nastąpi w terminie 14 dni po przedłożeniu rachunku/faktury przez Wykonawcę i podpisania bezusterkowego protokołu odbioru.
  
5. Kryteria oceny ofert :
Oferty zostaną ocenione przez Zamawiającego w oparciu o następujące kryteria i ich znaczenie:
Cena - 100%,
Kryterium Cena zostanie ocenione w skali punktowej, w taki sposób, że oferta najtańsza uzyska maksymalną liczbę punktów (100 pkt.), pozostałe oferty otrzymają proporcjonalnie mniej punktów.
 
6. Istotne postanowienia umowy
 1. Zakres świadczenia Wykonawcy wynikający z umowy będzie tożsamy z jego zobowiązaniem zawartym w ofercie;
2. Zamawiający przekaże Wykonawcy, informacje i materiały będące w jego posiadaniu, potrzebne do wykonania przedmiotu umowy.
3. Odbiór w zakresie wykonania całości przedmiotu umowy strony potwierdzają poprzez spisanie bezusterkowego protokołu odbioru końcowego, do którego Wykonawca załączy pisemne oświadczenie woli przeniesienia autorskich praw majątkowych do przedmiotu umowy na następujących polach eksploatacji: do wykorzystania tej dokumentacji w całości lub w części dla celów postępowania o udzielenie zamówienia publicznego na wybór wykonawcy robót budowlanych; do wykonywania robót budowlanych według dokumentacji; do utrwalania dokumentacji na wszelkiego rodzaju nośnikach; do zwielokrotniania dokumentacji dowolną techniką; do wprowadzania dokumentacji do pamięci komputera; do korzystania z dokumentacji dla potrzeb marketingowych i promocyjnych Zamawiającego; do publikacji dokumentacji (w całości lub w części) z podaniem Wykonawcy jako jej autora. Data podpisania protokołu rozpoczyna bieg rękojmi.
Podpisanie bezusterkowego protokołu odbioru końcowego stanowi podstawę do wystawienia faktury.
4. Strony zobowiązują się współdziałać w sprawach objętych umową. W tym celu:
  1. Wykonawca zobowiązuje się na bieżąco informować Zamawiającego o przebiegu prac objętych umową, w formie uzgodnionej z Zamawiającym;
  2. na żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązuje się do uczestniczenia w spotkaniach roboczych i przygotowywania na te spotkania bieżących informacji o realizacji umowy, a w szczególności wskazywania wszelkich możliwych zagrożeń realizacji umowy;
  3. Zamawiający zobowiązuje się udzielać Wykonawcy niezbędnych i kompletnych informacji oraz wyjaśnień związanych z wykonaniem umowy.
5. Na przedmiot umowy Wykonawca udziela gwarancji. Okres gwarancji ustala się na 24 miesięcy od daty podpisania bezusterkowego protokołu odbioru końcowego.
Wykonawca ponosi również wobec Zamawiającego odpowiedzialność z tytułu rękojmi za wady przedmiotu umowy. Okres rękojmi biegnie równolegle z okresem gwarancji.
6. Wszelkie zmiany umowy, a także jej rozwiązanie za porozumieniem stron lub odstąpienie od niej, wymagają, dla swej ważności, formy pisemnej pod rygorem nieważności.
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania następujących zmian umowy:
  1. zakresu świadczenia bądź sposobu wykonania przedmiotu umowy;
  2. terminu realizacji przedmiotu umowy;
  3. wynagrodzenia;
  4. innych istotnych zmian pod warunkiem, że są korzystne dla Zamawiającego.
7. Zmiany umowy przewidziane w ust. 2 dopuszczalne są w następującym zakresie i warunkach:
  1. odpowiednio do przepisów prawa wprowadzających konieczność dokonania zmiany;
  2. gdy jej wykonanie w pierwotnym zakresie nie leży w granicach uzasadnionego interesu Zamawiającego;
  3. w zakresie wynikającym ze zmian w terminie realizacji zamówienia:
  1. jeżeli przyczyny, z powodu których będzie zagrożone dotrzymanie terminu będą następstwem okoliczności, za które odpowiedzialność ponosi Zamawiający,
  2. w wyniku zmian terminów określonych w harmonogramie naborów wniosków o dofinansowanie w trybie konkursowym dla RPO- Lubuskie 2020,
  3. wystąpienia siły wyższej uniemożliwiającej wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z jej postanowieniami,
  4. gdy wykonanie umowy w pierwotnym terminie nie leży w granicach uzasadnionego interesu Zamawiającego.
 7. SPOSÓB PRZYGOTOWANIA OFERTY
Ofertę sporządzić należy na załączonym druku „OFERTA”. Oferta winna być podpisana przez osobę upoważnioną. W OFERCIE NALEŻY: podać cenę netto i brutto z uwzględnieniem kosztów dostawy dokumentów do siedziby Zamawiającego. Do oferty sporządzonej wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do zapytania, należy dołączyć:
  1. wykaz zrealizowanych usług z podaniem ich przedmiotu, dat wykonania i odbiorców (załącznik nr 2 do zapytania);
  2. dokumenty poświadczające należyte wykonanie ww. usług (zaświadczenia, opinie, listy intencyjne, rekomendacje);
  3. wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia (załącznik nr 3 do zapytania).
Termin związania z ofertą upływa po 30 dniach od daty terminu składania ofert. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
Zamawiający informuje, że niniejsze zapytanie ofertowe nie stanowi oferty w myśl art. 66 Kodeksu Cywilnego ani nie podlega przepisom ustawy Prawo zamówień publicznych i z uwagi na wartość przedmiotu zamówienia poniżej 30.000 euro i tym samy postępowanie dla którego wystąpiono z zapytaniem ofertowym może pozostać bez wyłonienia wykonawcy, jak również na Zamawiającym nie spoczywa obowiązek informowania Wykonawcy o jego wyniku. 
 
8. MIEJSCE I TERMIN ZŁOŻENIA OFERTY.
Ofertę należy złożyć w sekretariacie (I piętro) Urzędu Miejski w Łęknicy, ul. Żurawska 1, 68-208 Łęknica z dopiskiem „Dokumentacja aplikacyjna - Rewitalizacja centrum usług zdrowotnych i turystycznych przy ul. XX-lecia 7 w Łęknicy”, pisemnie (osobiście, za pośrednictwem poczty) lub faksem (68 3624701) lub drogą elektroniczną (skan) na adres do dnia 21.09.2016. godz. 15.00.
 
 
Burmistrz Łęknicy
/-/ Piotr Kuliniak
 

Załączniki

Rejestr zmian

Podmiot udostępniający informację:
Podmiot udostępniający informację:
Gmina Łęknica
Osoba, która wytworzyła informację:
Osoba, która wytworzyla informację:
Marcin Perczyński
Data wytworzenia informacji:
Data wytworzenia informacji:
2016-09-14
Osoba, która odpowiada za treść:
Osoba, która odpowiada za treść:
Marcin Perczyński
Data wprowadzenia do BIP
Data wprowadzenia do BIP
2016-09-14 13:33:29
Wprowadził informację do BIP:
Wprowadził informację do BIP:
Data udostępnienia informacji:
Data udostępnienia informacji:
2016-09-14 13:38:49
Osoba, która zmieniła informację:
Osoba, która zmieniła informację:
Data ostatniej zmiany:
Data ostatniej zmiany:
Informacja jeszcze nie była zmieniana
Artykuł był wyświetlony:
Artykuł był wyświetlony:
28912 raz(y)
Zobacz pełną listę zmian czytanej informacji »
« powrót do poprzedniej strony