ˆ
Zmiana wielkości treści
Zmiana kontrastu serwisu
WyłączWłącz skróty klawiatury
Zmień interlinię
Przejdź do strony głównej

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miejski w Łęknicy
  • Logo Biuletynu Informacji Publicznej
  • Godło Rzeczpospolitej Polskiej
ˆ

Aktualności

Pobierz dane XMLDrukuj informację

Szczegóły informacji

Projekt pn. „Polsko-Niemiecki System Transferu Ekoinnowacji”

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Informacja ogłoszona dnia 2014-07-08 13:47:24 przez Dawid Śliwiński

Zaproszenie dla firm

Zachodnia Izba Przemysłowo – Handlowa oraz Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w Zielonej Górze zapraszają do udziału w projekcie pn. „Polsko-Niemiecki System Transferu Ekoinnowacji”.
Projekt skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw działających w sektorze produkcyjnym na terenie województwa lubuskiego.
Projekt ma za zadanie „uzbroić” firmy w niezbędną wiedzę i narzędzia dotyczące efektywności energetycznej oraz alternatywnych źródeł pozyskiwania energii.
 
Zakres tematyczny projektu obejmuje:
- Efektywność energetyczna (maszyn, urządzeń, procesów przemysłowych, pasywność budynków).
- Odnawialne Źródła Energii (energetyka wiatrowa, słoneczna, biomasa i biogaz),
- CHP – kogeneracja ciepła i energii elektrycznej,
 
Projekt zakłada wytypowanie 20 przedsiębiorstw, które będą miały możliwość uczestnictwa w 4 etapach projektu:
1)         Doradztwo indywidualne: dwugodzinne spotkanie z ekspertem ds. energetyki służące „mini” audytowi na podstawie którego sporządzony zostanie raport dotyczący oceny potrzeb danej firmy i rekomendacji dotyczących najkorzystniejszych rozwiązań technicznych.
2)         Szkolenia dla pracowników firmy w zakresie wybranym przez przedsiębiorcę na podstawie raportu sporządzonego przez eksperta podczas doradztwa (dwa szkolenia po 6 godzin). Szkolenia mają za zadanie prezentację praktycznych rozwiązań z zakresu OZE, CHP i efektywności energetycznej oraz przegląd rozwiązań stosowanych w Polsce i w Niemczech. Szkolenia będą prowadzone przez polskich i niemieckich ekspertów i pracowników naukowych.
3)         Wyjazdy studyjne do Niemiec mające na celu prezentację rozwiązań funkcjonujących u naszych zachodnich sąsiadów. Program wyjazdów będzie obejmował 3 dni, podczas których będzie miało miejsce:
- zwiedzanie ośrodków naukowych, B+R, parków naukowych i przedsiębiorstw, które wdrożyły ekoinnowacje.
- doradztwo eksperta niemieckiego prowadzone w formie seminaryjnej obejmujące analizę poszczególnych zaprezentowanych rozwiązań pod kątem wymagań i możliwości ich wdrożenia wraz z przedstawieniem w formie pisemnej katalogu dostępnych na rynku niemieckim rozwiązań.
4)         Doradztwo indywidualne (30 godzin na przedsiębiorstwo) dotyczące możliwości wdrożenia rozwiązań w przedsiębiorstwie. Spotkania te mają na celu określenie, które modernizacje są opłacalne w badanym przedsiębiorstwie oraz jakie produkty i rozwiązania techniczne są najkorzystniejsze wraz z określeniem ich opłacalności.
Wszystkie wyżej wymienione działania są objęte dofinansowaniem z Europejskiego Funduszu Społecznego i tym samym dla firm biorących udział w projekcie całkowicie bezpłatne.
Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w projekcie zapraszam do kontaktu:
Tomasz Molski, tel. 696-007-665, e-mail:
« powrót do poprzedniej strony